Kategória: Dovolenka pri mori

Dovolenka v Čiernej Hore – poznajte neobjavenú krásu

Dovolenka v Čiernej Hore

Čierna Hora je v súčasnosti jednou z najbezpečnejších a najrozmanitejších destinácií pre letnú dovolenku. Turisticky veľmi atraktívnou časťou Čiernej Hory je Barská riviéra, nesúca pomenovanie podľa prístavného mesta Bar. Je v porovnaní napríklad s Budvanskou a Ulcinjskou riviérou ešte nerozvinutá, nenájdete tu veľké rušné letoviská, zástavbu hotelov a tým pádom ani veľa turistov. Táto časť čiernohorského pobrežia na svoju slávu ešte len čaká.

Počas dovolenky na Rhodose sa nudiť nebudete

St. Pauls Bay, Lindos, Rhodos

Rhodos, najväčší z dodekanézskych ostrovov, ponúka pestrú paletu možností pre prežitie skvelej dovolenky od neskorého jara do polovice októbra. Ako si však vybrať ten správny hotel na správnom mieste presne podľa Vašich požiadaviek? Máte radšej rušné letovisko s možnosťou zábavy do rána alebo kľud a relax na privátnej pláži v kvalitnom all inclusive hoteli, či adrenalín na kitesurfe? Prijmite preto zopár našich dobrých rád, tipov a odporúčaní, kde si vybrať a čo vidieť počas dovolenky na Rhodose.

Seychely, exotická dovolenka na rajských plážach

Dovolenka Seychelly, pláž Anse Georgette
Raj s gýčovými výhľadmi a plážami, kde romantiku možno stáčať ako víno do fľašiek. Miesto, kde nežije žiadny jedovatý živočích, ostrovy, kde prežijete dovolenku bez vyčíňania tropických búrok a cyklónov. Krajina, kde počet návštevníkov sa dá aj na najrušnejšej pláži zrátať na prstoch. Skutočne a po celý rok. To je dovolenka na Seycheloch. Pre väčšinu Slovákov je to cieľ vzdialený a zdanlivo nedostupný, časovo či finančne.
Naozaj? Prečítajte si pár našich dobrých rád, tipov a odporúčaní, kam ísť, čo vidieť a ako zažiť nezabudnuteľnú dovolenku na Seycheloch.

Dovolenka Korzika, divoké hory, skvelé pláže a gurmánske zážitky

Dovolenka Korzika
Obdivujte úchvatné skalné pobrežie popretkávané zátokami s tyrkysovou vodou, preskúmajte dedinky kde sa akoby zastavil čas. Prejdite horské štíty po najkrajšej vrcholovej trase Európy. Stretnite voľne žijúce prasiatka v lesoch Hornej Korziky a ochutnajte ich premenené na skvelé pochúťky na miestnych trhoch. Spolu s vynikajúcimi syrmi a skvelým miestnym vínom. To všetko počas dovolenky na Korzike. Ponúkame Vám zopár nami overených rád a tipov čo sa určite oplatí vidieť a zažiť počas dovolenky v tejto perle Francúzska.

Jordánsko, dovolenka za zdravím, dobrodružstvom i históriou

Dovolenka v Jordánsku

Neutrálna, bezkonfliktná krajina arabského sveta, dýchajúca históriou, oplývajúca atraktívnymi prírodnými scenériami, liečivým Mŕtvym a vyhriatym Červeným morom. To je dovolenka v Jordánsku. Je jedným z atraktívnych, relatívne blízkych a dostatočne exotických cieľov pre dovolenku za oddychom, poznávaním i liečením. Ak uvažujete o návšteve tejto nádhernej a rozmanitej krajiny ponúkame Vám pár nami overených rád a tipov, čo určite vidieť a aktuálne ponuky dovolenky v Jordánsku.

Madeira – exotická dovolenka nadosah

Ostrov Madeira je plný rôznorodých farebných kvetov a prekrásnych hôr pretkaných originálnym zavlažovacím systémom nazývaným levády. Ak ste milovníkom prírodných krás, hôr a turistiky Madeira je správnym miestom pre Vašu aktívnu dovolenku. Ostrov Madeira s rozlohou 750 km2, patriaci Portugalsku sa vynára z vôd Atlantického oceánu 600 kilometrov západne od afrického Maroka. Počasie na Madeire je ovplyvnené polohou v Atlantiku a Golfským prúdom, čo spôsobuje, že nedochádza takmer k žiadnym výkyvom počasia. Dovolenkovať môžete počas celého roka. V zime teplota obvykle neklesá pod 18C a v lete sa pohybuje priemerne okolo 25C, teplota vody v lete je priemerne 22 C.

Dovolenka na termálnom ostrove Ischia

Celoročne zelený ostrov je ideálnym miestom relaxačnej a kúpeľnej dovolenky. Ischia ponúka svetovo unikátne liečivé termálne bohatstvo. Viac ako stovku teplých i studených minerálnych prameňov vyvierajúcich po celom ostrove i priamo v mori. Nádherné termálne parky, rozmanité romantické pláže. Hotely vždy s vlastným bazénom s termálnou alebo minerálnou vodou. Tradícia kúpeľníctva, taliansky temperament, fascinujúca príroda. To je dovolenka na ostrove Ischia.

Dovolenka na Bali, božskom ostrove Indonézie

Bohovia, masky, slávnosti, to je dovolenka na Bali

Fantastické pieskové pláže, top lokality pre surfovanie, vynikajúce šnorchlovanie a potápanie pri koralových útesoch. Už ste plávali s korytnačkou? Videli žraloka, raju, či mantu? Práve dovolenka na Bali Vám poskytne nielen tieto úžasné exotické zážitky, ale i ďaleko viac. Unikátne hinduistické chrámy s vôňou vonných tyčiek  a neopakovateľnou atmosférou. Drzé makaky, divoké jaskyne a vodopády, panorámu ryžových polí a terás, či skvelé podmienky na golf. Pokúsime sa Vám priblížiť aspoň zopár atraktívnych miest, čo určite stoja za návštevu počas dovolenky na Bali.

Dovolenka Keňa, exotika v srdci čiernej Afriky

Dovolenka v Keni
Zelené srdce Afriky, divoké hory, dobrodružné safari na nekonečných savanách. Belostné pláže pri oceáne plnom života. Skromnosť a chudoba miestnych a luxus hotelových rezortov. Krajina plná kontrastov, ktorá buď Vás chytí za srdce alebo si poviete nikdy viac. To je exotická Keňa. Ak však chcete zažiť realitu života v tomto kúte sveta na vlastnej koži, informácií k dovolenke nájdete poskromne. Preto Vám ponúkame naše rady, tipy a odporúčenia ako, kedy, kde a prečo si vybrať dovolenku práve v Keni.

Dovolenka na ostrove Karpathos, romantika drsných hôr a rajských pláží

Dovolenka na Karpathose

Jeden z najjužnejších gréckych ostrovov, Karpathos, Vám ponúka dovolenku s kontrastom divokej horskej prírody a excelentných pláží. Nie je doposiaľ poznačený masovým turizmom, preto tu ani nehľadajte klasické komerčné dovolenkové radovánky, či luxusné rezorty. Avšak práve vďaka tomu si i v súčasnosti zachováva svoju osobitosť. Nie je problém stretnúť cestou, či pri hoteli pasúce sa kozy a ovce, uvidíte nekonečné množstvo včelích úľov, úzke strmé horské cesty zasadené v drsných kopcoch ostrova a tradičné, vždy otvorené kopulovité kostolíky. Dovolenka na Karpathose je určite zážitkom pre romantickú dušu a výbornou voľbou pre pešiu turistiku.